DIY

V této sekci naleznete mé DIY nápady, projekty a návody, nebo nejlepší nápady jiných blogerů a šikovných lidí.

Mé vlastní projekty naleznete ve dvou skupinách, podle toho, čeho se týkají. Všechny kreativní nápady týkající se oblečení, módy a doplňků naleznete pod označením "DIY fashion and accessories", zatímco pod označením "DIY interior" naleznete projekty týkající se amatérské renovace nábytku, výroby dekorací a další užitečné nápady, které se netýkají módy, oblečení a doplňků.

Pokus si vyberete označení " I did it too" naleznete "před" a "po" fotky dokumetující projekt, který jsem udělala, ale který byl inspirován nápadem a postupem někoho jiného. V takovém případě Vám poskytnu své postřehy k postupu, ale ten si budete muset přečíst na původních stráknách tvůrce na které Vám dám odkaz.

A poslední kategorií je "What to do with", ve které najdete několik nápadů a odkazů zaměřených vždy na jednu věc a její další možné využití.


Under this section you will find either mine DIY ideas, projects and "how to's" or the best of other bloggers' DIY.

My own projects are divided into two groups, according to their nature. You can find all my fashion, clothing and accessories projects under the label "DIY fashion and accessories", while under the label "DIY interior" you will find not only the decoration and furniture restoration projects, but also all the other useful ideas which are not about the clothes, shoes and accessories.

If you will choose "I did it too" you will find "before"and "after" pictures documenting the project I did, but which was inspired by an idea and "how to" post of some more gifted blogger. I will provide you with additional tips and ideas based on my own experience with the given project, however I won't provide you with full step by step guide in order to give deserved credit to the author. I will always let you know, where you can find the original idea (or the one that I used  as an inspiration).


And the last label which belongs to this category is called "What to do with" is where you can find all the great ideas I found on the internet focused on one given item and different ways how to reuse it and often create a totally different thing.


No comments:

Post a Comment