FashionJaké zde najdete rubriky?

Asi hlavní, vlajkovou rubrikou je “XWays Hot to Wear ...”, kde naleznete vždy několi (“X”) nápadů, jak skombinvat daný kousek oblečení (tedy “...” v názvu rubriky). Tato kategorie mne velmi baví, protože si až příliš často zvykneme na jednu kombinaci, která funguje a pak už dané kousky nedokážeme nosit jinak. Prostě – tohle tričko nosím s těmito kalhotami, tímto sáčkem a těmito doplňky. Tečka. Jistě, ta kombinace funguje a vypadá dobře. Jenže není to trochu nuda? Na stránkách tohoto blogu Vám chci ukázat, že většina věcí se dá nosit na několik různých způsobů. Věřím, že Vám to pomůže rozšířit si šatník (pokud ovšem nemáte vše v černé barvě), aniž by jste ho museli kompletně obnovit.

Dále zde najdete rubriku “Outfits”, kde jsou zvěčněné jednotlivé modely, tedy klasické příspěvky jako u ostatních fashion bloggerů. Časem, pokud vymyslím dost kombinací, poputují i tyto jednotlivé outfity do rubriky “X Ways How to Wear”. Proto pokud Vás nějaký kousek zaujme, a zajímalo by Vás, jak ho lze skombinovat, neváhjete mi napsat do komentářů, abych věděla, co Vás zajímá.

V poslední rubrice nesoucí označení “Tips and tricks” naleznete různé rady a tipy, díky kterým si budete jistější při výběru oblečení odpovídající Vaší postavě, povaze, náladě a Vašemu dennímu programu.

Proč jsem začala psát tento blog?

Řekla bych, že ze dvou důvodů - za prvé jsem cítila potřebu nějak ospravedlnit ty hodiny strávené před zrcadlem zkoušením různých věcí - přeci jen by z toho někdo další mohl mít užitek, a za druhé mi nevyhovují příspěvky některých blogerů, jejichž outfity jsou pro mne neunositelné - ať už je to proto, že mám daleko k jejich dokonalé postavě, jsou mimo můj "budget", nebo prostě nejsem na těch krásných jehlách schopna vydržet celý den.

Jsem přesvědčená, že oblečení musí být především pro majitele nositelné. A to ve dvou ohledech – oblečení musí být do určité míry pohodlné a musí být cenově dostupné. Ale neberte mě špatně – nejsem odpůrce podpatků (naopak) a fanatický zastánce funkčních materiálů ( i když nejsou někdy na škodu), ani nebrojím proti známým značkám, nebo kvalitně a ručně zpracovaným materiálům a střihům, které se prostě levně udělat nedají. Budu se snažit přiblížit Vám, jak a proč věci kombinuji a pro jaké příležitosti dané kombinace nosím. 

Pro koho tyto stránky jsou?

Pro všechny, kteří mají módu rádi, ale řeší ty samé komplikace jako já – ne úplně ideální postava, omezené finance a nutnost určitého pohodlí.
Míra pohodlí je pro každého jiná – já, pokud hodně chodím, nenosím vysoké jehlové podpatky, protože by mne po chvíli bolely nohy, možná zlobivé koleno a hlavně bych byla pěkně pomalá. To samé platí pro zbytek oblečení. Proto zde nenajdete mnoho příspěvků, kde bych na sobě měla krásné, ale nenositelně vysoké podpatky, nebo měla holé ruce a k tomu kozačky. To bych měla buď omrzlé ruce, nebo vařené nohy. Snažím se dokumentovat jen kombinace nositelné – prostě pro normální lidi, jako jsem já. Tedy ne příliš vysoká, ani hubená – se svými 169cm, krátkými nohami a postavou typu hruška mám k modelce daleko. S váhou také, jako téměř všichni, trochu bojuji (plus mínus 60kg), protože si jídlo prostě neumím odříct. Takže jsou věci, které na mě prostě dobře vypadat nebudou. Stejně tak ne každý může měsíčně utrácet tisíce za nové oblečení. Je pravda, že já jsem téměř posedlá výhodnými nákupy a recyklací oblečení, což ovšem neznamená, že neocením kvalitní práci, nebo materiál – naopak. Pokud však budu chtít utrati peníze za něco “lepšího”, raději je dám za kvalitu, než za značku. Raději si nechám šaty ušít na míru z kvalitní látky, než si koupit drahou konfekci.
Protože určitě nejsem jediná, kdo to vnímá podobně a kdo řeší podobné problémy, věřím a doufám, že přesně takoví čtenáři budou tyto stránky číst a budou zde nacházet inspiraci, která jim pomůže využít svůj šatník a najít svůj vlastní, jedinečný styl.

No comments:

Post a Comment