Thursday, December 19, 2013

5 Ways How to Wear Wide Trousers

Tohle jsou celkem hooodně široké kalhoty. V době, kdy "skinny" džíny na sebe musí navléct úplně každej bez ohledu na tvar postavy, styling, nebo (nedej bože) soudnost, se takhle široké kalhoty můžou jevit jako ultra nemoderní. Ale díky mé zvrácené zálibě přemýšlet nad tím, jak nosit věci na první pohled úplně "out", jsem se rozhodla dát jim novou šanci. A ejhle, máme zde 5 způsobů jak nosit široké kalhoty :)

These are quite wide trousers. Nowadays, when everybody has to wear skinny jeans without any respect to the body type, styling or even common sense these wide trousers could be perceived as extra "out". But thanks to my strange fondness for finding new ways how to combine unfashionable clothes I decided to give these trousers a second chance. And voila here we have 5 ways how to wear wide trousers :)

Na začátek Vám ještě musím říct, že jsme s Thomasem ( o kterém jsem vám psala v minulém příspěvku o "photo session" ) uzavřeli dohodu - když mu budu občas pózovat na foktách, nafotí mi za doměnu fotky na blog :) Supr ne? Tak doufám, že odteď bude kvalita obrázků lepší a vy spokojenější :)

First I would like to inform you that we made a deal with Thomas (I wrote about him in the last post about "photo session") that in exchange for me posing on his photos he will make some pictures fore my blog :) Great, isn't it? So I hope that from now the pictures will be better and you happier :)


1. kombinace
Tento outfit je v tlumených odstínech šedé a modré s černým akcentem. Uplé tílko  vytváří kontrast k širokým kalhotům. Tlumené barvy dávají vyniknout šátku, který zároveň opticky vyvažuje široké nohavice a zakrývá ramena, takže uplé tílko nepůsobí příliš násilně a "letně" v kontrastu s kalhotami, na kterých je i na orázku vidět, že jsou ze silné bavlny, která není ideální do horkých letních dnů.

1st combination
This outfit is in muted shades of grey and blue with black accent. Tight top creates a contrast to the wide trousers. Muted colors let the scarf to slightly stand out while it also covers the shoulders. Thanks to that the top doesn't look too inappropriate and summerish, as the trousers are made from the thick cotton which would not be the best material for the hot summer days.


2. kominace
Zde jsem narozdíl od první kombinace použila tričko širšího stříhu a krásné leskle meruňkové barvy. Fakt, že je tričko širší zachraňuje jeho krátká délka, díky které je vidět (vyšší) pas a tvar postavy je stále viditelný. Pokud by tričko bylo delší, řekněmě na boky, tato kombinace by ztratila své kouzlo a působila by příliš krabicově. Černé korále zavázané na uzel této kombinaci propůjčují společně s lesklou barvou svršku ležérně elgantní nádech a řekla bych že opticky protahují postavu (respektive zdůrazňují vertikální linii postavy ;-) ). Pokud v práci nemáte striktní dress code, je tohle nositelná a uvolněná varianta.

2nd combination
Here I used  wide top in contrast to the first combination. The top has beautiful shiny peach color and the only reason such a wide top can be worn with those wide trousers is its short length. Thanks to that you can see the waist and the body shape is still visible. If the top would be longer - lets say hip-length - this combination would not work. The black beads together with the shiny color of the top make the outfit look less casual and I think they make the body taller (or more likely they drag the attention to the vertical body line ;) ) If there is not extremely strict dress code at your work this is wearable relaxed combination.
3. kombinace
Sportovní kombinace s pudrovou a tyrkysovou barvou, která kombinaci oživila. Opět je zde zdůrazněn pas, tentokrát spodním lemem krátké bundičky. Šedý šátek je druhým šedým prvkem této kombinace a použila jsem ho k barevnému vyvážení outfitu.

3rd combination
Sporty/casual combination with nude-pink and turquoise colors brightens up the outfit. Again the waist is stressed by the bottom hem of the short jacket. The grey scarf is the second grey element of the outfit and I used it to balance the combination.

4. kombinace
Ležérní oufit ve dvou podzimních barvách - šedé a oranžové. Oranžová prosvěcí šedou barvu, ke všemu detail oranžových bot působí vesele. Opět svetřík je přiléhavý, aby kontrastoval s širokými kalhotami a velký šedý šátek opticky vyvažuje celou kombinaci.

4th combination
Casual combination in two autumn colors - grey and orange. The orange color brightens up the outfit and the orange shoes detail is lively. The jumper is close-fitting again to bring contrast to the wide trousers. The big grey scarf balances the combination optically.
   5. kombinace
Tentokrát jsech chtěla, aby kalhoty působily elegantně, zvolila jsem proto k šedým kalhotám tlumené barvy černou a tmavě modrou. Pas je díky krátkému sáčku vidět. Takováhle poněkud smutná barevná kombinace je ideální pro doplnění výrazným náhrdelníkem, který tak krásně vynikne a celý outfit podtrhne.

5th combination
This time I wanted to create more sleek combination with those wide trousers, thus I decided to use muted colors - black and dark blue - with the grey trousers. The waist is visible thanks to the short blazer. Such a color combination could be a bit gloomy, so it is great to use some bold necklace which stands out and highlights the whole outfit.


Photos by Thomas Rau
www.elysthedog.com

No comments:

Post a Comment